Bank BPH moja opinia o koncie

Bank BPH obecny jest na polskim rynku bankowym od kilkunastu lat. Sam niedawno stałem się jego klientem zakładając konto osobiste Lubię to! Postanowiłem napisać dla Ciebie opinie o Banku BPH i tym rachunku. Przekonałem się, jakie opłaty mogą mnie czekać, jak mogę ich uniknąć i doradzić Tobie przed założeniem tego konta w BPH. Bankowość internetowa jest bezpłatna, więc możesz zarządzać darmowym rachunkiem osobistym za pomocą laptopa, tabletu albo smartfona. Bank BPH ma także sieć oddziałów w całej Polsce, więc w sytuacji awaryjnej możesz skorzystać z placówki albo załatwić sprawę telefonicznie z konsultantem.

Opłaty dla konta osobistego Lubię to!

 

Nie będę wnikał czy pozytywne i negatywne opinie klientów Banku BPH na stronach internetowych są wynikiem działań agencji PR oraz konkurencji. Przedstawię Ci tylko merytorycznie zalety i wady rachunku, z którymi zapoznasz się przed jego otwarciem, czyli podstawowe opłaty dla konta. Każdy przelew dla bezpieczeństwa potwierdzasz krótkim hasłem, które dostajesz za darmo SMS-em na Twój numer telefonu.
Otwarcie i prowadzenie tego konta przez Bank BPH jest darmowe. Nie musisz otrzymywać na rachunek wynagrodzenia ani tez przelewać na niego regularnie pieniędzy. Cieszysz się wolnością, wpłacając i wypłacając środki, kiedy tylko chcesz.

 • Prowadzenie konta 0 zł
 • Korzystanie z bankowości internetowej 0 zł
 • Wpłata gotówki w oddziale 0 zł
 • Wypłata gotówki w kasie Poczty Polskiej 0 zł
 • Przelewy krajowe przez Internet do innych banków 0 zł
 • Przelewy do Urzędu Skarbowego i ZUS 0 zł
 • Zlecenie stałe spłaty kredytu w Banku BPH 0 zł
 • Prowizja za doładowanie telefonu komórkowego z konta 0 zł
 • Zestawienie miesięczne operacji na koncie dostarczone na e-mail 0 zł

Karta debetowa do rachunku

Karta wydawana bezpłatnie do konta ma status debetowej. Umożliwia Ci płatności w sklepach, Internecie oraz wypłaty gotówki z bankomatów oraz wpłaty w wpłatomatach.

 

Płacisz kartą w Polsce bez prowizji i opłat dodatkowych. Możesz przeprowadzać transakcje z użyciem kodu PIN oraz zbliżeniowo bez niego do 50 zł. Możesz także wyłączyć translacje zbliżeniowe na karcie, jeżeli ich nie używasz. Bank BPH wydaje zarówno karty Visa i Master Card. Nie ważne, której organizacji płatniczej kartę otrzymasz, obydwie działają tak samo i w mojej opinii różnią się tylko logo.

Nie ma rocznej opłaty za kartę do konta, zaś miesięcznej opłaty (6 zł) łatwo unikniesz, dokonując nią min 4 transakcji bezgotówkowych miesięcznie. Mogą to być płatności w sklepach tradycyjnych i internetowych, byle tylko zostały rozliczone w bieżącym miesiącu (wtedy zwalniają Cię z opłaty). Mogą to być transakcje na dowolne kwoty, ważne tylko abyś dokonał/a co najmniej czterech takich transakcji miesięcznie. Oczywiście nie wliczają się transakcje gotówkowe, czyli wypłaty z bankomatu gotówki.

 • Wydanie karty do konta 0 zł
 • Wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce 0 zł
 • Wypłata gotówki z kasy sklepu kartą Cash Back 0 zł
 • Płatności kartą w Polsce tradycyjne i zbliżeniowe 0 zł
 • Płatności kartą w Internecie 0 zł
 • Opłata miesięczna za kartę, jeżeli wykonasz min. 4 transakcje bezgotówkowe 0 zł
 • Opłata miesięczna za kartę, jeżeli nie wykonasz min. 4 transakcji bezgotówkowych 6 zł
 • Opłata roczna za kartę 0 zł

Karta do konta Lubie to! jest świetna także dlatego, ze pozwala Ci za darmo wypłacać złotówki ze wszystkich sieci bankomatów w Polsce. Z tego powodu opinie klientów o Banku BPH, które znalazłem w Internecie są w większości pozytywne.

Wpłat gotówki na konto dokonasz bezpłatnie w oddziale Banku BPH. Możesz wpłacać także w wpłatomatach sieci Euronet. Prowizja od wpłat w wpłatomatach to 0,4 % kwoty wpłaty gotówkowej (tryb standardowy) albo 0,4 % kwoty wpłaty gotówkowej plus 5 złotych (tryb ekspresowy).

Rachunek w BPH jednym z najlepszych?

Jako klient BPH przyznam obiektywnie, że konto osobiste w tym banku jest jednym z najlepszych i zostanę z nim dłużej. Plusy tego banku i rachunku to:

 • Darmowe konto i bankomaty oraz bezpłatna karta po spełnieniu prostego warunku płatności min. 4 razy miesięcznie.
 • Dostęp do tanich kredytów gotówkowych i możliwość otwierania lokat, konta oszczędnościowego i walutowych w euro, dolarach amerykańskich i frankach szwajcarskich.
 • Doładowania telefonów komórkowych z konta.
 • Bank jest w pełni mobilny, ponieważ możesz korzystać z niego w komputerze, laptopie, smartfonie i tablecie (poprzez przeglądarki internetowe albo instalując aplikację mobilną).
 • Możliwość włączenia powiadomień SMS-owych o zdarzeniach na rachunku. Przykładowo dostaniesz SMS z informacją o zaksięgowaniu przelewu od pracodawcy na Twoim koncie.
 • Twoje pieniądze są bezpieczne ponieważ Bank BPH jest chroniony przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny (BFG).

Opłaty, które znalazłem

Przedstawię Ci opłaty, które znalazłem dla tego rachunku oraz moje metody na to jak ich unikać, tak aby konto pozostało dla Ciebie bezpłatne.

 • Miesięcznej opłaty za kartę (6 zł) unikniesz, jeżeli przeprowadzisz min. 4 transakcje bezgotówkowe kartą. Mogą to być płatności na dowolne kwoty, ważne tylko abyś wykonał/a 4 takie transakcje i wszystkie zostały zaksięgowane w danym miesiącu.
 • Przelew zlecony w oddziale (9 zł) traktuj tylko jako opcję awaryjną, gdyż za darmo wykonasz przelewy przez Internet.
 • Nie wypłacaj gotówki w oddziale (9 zł) ponieważ zrobisz to za darmo w bankomacie każdej sieci w Polsce i kasach Poczty Polskiej.

Jak założyć konto Lubie to! w Banku BPH?

Za chwilę otworzysz rachunek, jeżeli masz polski adres zameldowania i ukończone 18 lat. Zakładanie rachunku osobistego jest bardzo proste i za zajmie Ci kilka minut. Znajdziesz poniżej link do konta Lubie to! który przeniesie Cię na stronę Banku BPH do bezpiecznego, szyfrowanego formularza bankowego, zabezpieczonego protokołem SSL (https).

Za darmo założysz konto w kilka minut i oszczędzisz sobie straty czasu na kolejki i oczekiwanie w oddziale.

 1. Przygotuj dowód osobisty, adres e-mail i numer telefonu. Kliknij na poniższy link, który skieruje Cię do formularza (wniosku) o konto: Wniosek o Konto Lubie to! w Banku BPH
 2. Wypełnij wszystkie pola wniosku bankowego, podając dane niezbędne do otwarcia dla Ciebie konta.
 3. Pracownik banku skontaktuje się z Tobą w ciągu 24 godzin telefonicznie i potwierdzi prawidłowość danych, które wpisałeś/aś w wniosku i adres dostarczenia umów.
 4. Kurier w czasie 2 do 4 dni roboczych dostarczy Ci bezpłatnie umowę do podpisu. Wcześniej uprzedzi telefonicznie o wizycie i uzgodni godzinę przyjazdu. Przed przedłożeniem umowy do podpisu kurier musi potwierdzić Twoją tożsamość dowodem osobistym. Podpisane dokumenty dostarczy do banku BPH, który poinformuje Cię SMSem gdy konto zacznie być aktywne.
 5. Kartę do konta otrzymasz zwykle w ciągu kilku dni o aktywacji konta. Bank wyrobi ją dla Ciebie i dostarczy z numerem PIN bezpłatnie pocztą na podany adres korespondencyjny. Dla Twojego bezpieczeństwa PIN do karty otrzymasz (też za darmo) w oddzielnej kopercie.

PAMIĘTAJ: Podczas wizyty kuriera przygotuj kserokopię dwóch dokumentów potwierdzających tożsamość:

 • Pierwszym może być kserokopia dowodu osobistego albo paszportu.
 • Drugim kserokopia prawa jazdy lub faktura albo rachunek zawierający Twoje dane osobowe. Przykładowo za Internet, wodę, prąd, albo inny zawierający Twoje dane osobowe i adres zameldowania. Ważne, aby był to rachunek nie starszy niż 3 ostatnie miesiące, nie musi być opłacony.

Wasze opinie i pytania

Dostaję pytania odnośnie posiadanego przeze mnie i opisywanego na tym blogu konta osobistego. Jeżeli jesteś klientem, posiadającym ten rachunek możesz w komentarzu umieścić Twoją opinie o Banku BPH. Jeśli masz pytanie, na które będę znał odpowiedź – zadaj je proszę w komentarzu.

Dodaj komentarz