flickr.com

Dlaczego każdy powinien mieć konto w banku

Choć konto bankowe jest dziś bardzo przydatnym produktem, wielu Polaków nadal nie posiada rachunku osobistego. Sytuacja ta wynika często z niewiedzy albo jest podyktowana nie uzasadnionym strachem i obawami o bezpieczeństwo zdeponowanych środków. Jednak takie argumenty są obecnie całkowicie bezpodstawne. Sam nie wiem jak można obecnie żyć, nie posiadając konta w banku. Sprawdźmy więc dlaczego warto otworzyć rachunek osobisty. Aby nie być gołosłownym, pozwól, że podam kilka przykładów na poparcie powyższych argumentów.

Brak ryzyka kradzieży

pixabay.com/pl

pixabay.com/pl

Posiadając konto w banku przestajesz się martwić o kradzież większej ilości gotówki. Czego nie można powiedzieć o przypadkach okradanych domów czy też najczęściej kradzieży portfela. Twoje pieniądze są o wiele bezpieczniejsze. Zmniejszasz ryzyko kradzieży środków, gdy nie nosisz przy sobie pliku banknotów. Jeżeli w portfelu była karta płatnicza i wyłączyłeś opcję płatności zbliżeniowych, to złodziej nie będzie miał możliwości skorzystania z niej bez znajomości kodu PIN. Pieniądze w instytucji bankowej są ubezpieczone od kradzieży. Gdyby ktoś ukradł kartę do bankomatu i jakimś cudem wypłacił za nas pieniądze bank je zwróci do określonej wysokości. Pieniądze przechowywane w bankach są ubezpieczone przez BFG (Bankowy Fundusz Gwarancyjny), który gwarantuje ich wypłatę nawet w przypadku bankructwa banku.

Wygodny dostęp do pieniędzy

Na rachunek bankowy wpływają zarobki, zasiłki, stypendia, emerytury itp. Nie musisz jeździć po wypłatę ani stać w kolejce na poczcie, by odebrać wynagrodzenie. Całodobowy dostęp do pieniędzy to kolejny ważny argument. W przypadku banków z dostępem on-line jest powszechnie spotykany. Gdy jesteś poza domem dzięki bankomatom masz cały czas dostęp do swoich środków. Bez ryzykownego noszenia większej ilości gotówki w portfelu.

Dodatkowe bonusy i ochrona przed inflacją

flickr.com

flickr.com

Co pewien czas pojawiają się oferty banków, które za samo założenie konta dają nam gratis prezenty w postaci określonych kwot pieniędzy lub gadżetów. Pieniądze przechowywane w domu systematycznie tracą na wartości na skutek inflacji. Wiele banków oferuje konta osobiste i często przypisane do nich lokaty oprocentowane powyżej stopy inflacyjnej. W tym celu polecam korzystanie z oferujących wyższe odsetki rachunków oszczędnościowych.

Darmowe przelewy i płatności

Dziś większość kont z dostępem przez Internet oferuje darmowe przelewy. Opłacisz bez prowizji zarówno rachunki jak i zakupy internetowe. Nie musimy już biegać ciągle na pocztę, tracić czas i pieniądze. Wszystko to załatwisz wygodnie i bezpiecznie siedząc przed komputerem we własnym fotelu albo używając smartfona.

Posiadanie 2 – 3 rachunków to standard

flickr.comCoraz więcej ubankowionych Polaków ma po 2 – 3 konta osobiste. Przy okazji nic nie płacąc za ich prowadzenie lub uiszczając symboliczne opłaty. Jedno służy np. do darmowego opłacania rachunków a drugie zapewnia np. rozległą sieć bezpłatnych bankomatów. Najpopularniejszych w Polsce są oczywiście konta osobiste prowadzone w złotych polskich. Pozwalają wykonywać darmowe przelewy internetowe.

Dlaczego każdy powinien mieć konto w banku
  • 4.50 / 5 5
2 votes, 4.50 avg. rating (91% score)

Dodaj komentarz

2 komentarzy do "Dlaczego każdy powinien mieć konto w banku"

avatar
najnowszy najstarszy oceniany
Tomasz
Gość

Obecnie konto w banku to podstawa, gdyż bez niego ani rusz 😉 Zakupy internetowe, inwestowanie środków oraz szybkie operacje internetowe to tylko przykłady posiadania osobistego konta bankowego 😉 Oczywiście kolejna sprawa to bankowość internetowa, która również jest wymagana 😉

Agata
Gość

W obecnych czasach ciężko bez takiego konta funkcjonować. Nie wyobrażam sobie nie mieć dostępu do swojego rachunku przez Internet, bo to ogromna oszczędność czasu i pieniędzy, kiedy nie musimy biegać ze wszystkim do banku.