Jak oszczędzić na wyjeździe?

Jeżeli planujesz w najbliższym czasie jakiś wyjazd, to wiedz, że najlepsze, co mogło Cię spotkać to trafienie na mój artykuł! Naprawdę, dam Ci zaraz kilka rad, które pozwolą zaoszczędzić Ci nawet kilkaset złotych w ciągu jednego tygodnia. Przy dłuższym urlopie albo wyjeździe wypoczynkowym oszczędności będą o wiele większe i pozwolą zachować Twój budżet osobisty w dobrym stanie.

Sposoby na tańszy wyjazd

Jak już wcześniej ustaliliśmy – szykuje Ci się daleki wyjazd. Po pierwsze – najlepiej jechać w 5 osób, autem. W ten sposób zminimalizujemy koszty transportu. Wiele osób jeżdżących na wakacje autami zadaje mi pytanie jak zaoszczędzić na paliwie. Odpowiedź jest bardzo prosta – warto mieć zamiast silnika na benzynę układ, który działa na gaz, czyli tak zwane LPG. Po drugie – nie zabieraj za dużo bagażu, ponieważ obciąża to auto i zwiększa pobór paliwa przez silnik. Dlatego jeżeli nie wiesz czy będziesz jeździł na rowerach, to nie bierz ich ze sobą. Zawsze na miejscu możesz znaleźć wypożyczalnię, jeśli zmienisz zdanie.

Planuj i rezerwuj z wyprzedzeniem

Inny sposób, aby oszczędzić na wyjazdach to planowanie i rezerwowanie noclegów na kilka lub kilkanaście tygodni przed wyjazdem. Wtedy ceny są dużo niższe niż na kilka dni przed wyjazdem i mamy większy wybór miejsca, w którym chcielibyśmy spać. Warto brać opcję z darmową anulacją naszego pobytu, ponieważ dzięki temu mamy szansę otrzymać zwrot poniesionych kosztów w wypadku gdyby nasz wyjazd się nie odbył. Opinie o wybranym miejscu noclegu i wypoczynku łatwo znajdziesz w Internecie. Klienci wymieniają się w sieci informacjami o tym co zastali po przejeździe na miejsce. Więc możesz sprawdzić czy nie przepłacasz za niski poziom obsługi, sprawdzisz czystość i inne deklarowane przez obiekt standardy.

Żywność kup wcześniej w markecie

Po trzecie – jedzenie. Nie musisz brać ze sobą z Polski od razu słoików na dwa tygodnie. Jednak podstawowe produkty żywnościowe jak herbata, kawa, czy kabanosy mogą na pierwsze dni (zanim znajdziesz jakiś market na miejscu) się przydać do zaspokojenia podstawowych potrzeb. Nie musisz też chodzić do restauracji najwyższej klasy. Gwarantuję Ci, że tam gdzie siedzi dużo osób jest nie tylko tanio, ale i smacznie. Po czwarte – odpowiednie przygotowanie. Często ponosimy dodatkowe koszta związane z wyjazdem przez naszą uwagę. A to się okaże, że zapomnieliśmy ręcznika z Polski, a to nagle zapomnimy wyłączyć danych pakietowych za granicą i przez tracimy kilkaset złotych. Dlatego warto wcześniej na liście wypisać wszystkie rzeczy, które trzeba zrobić, oraz które trzeba zabrać, aby potem na dzień przed wyjazdem nie panikować.
Dlatego podsumowując – jedźcie w więcej osób autem na gaz. Rezerwujcie wcześniej noclegi. Nie wydawajcie fortuny na wyżywienie. Pamiętajcie, aby zabrać wszystkie potrzebne rzeczy jeszcze z kraju.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *