Jak zregenerować filtr cząstek stałych?

DPF, który nazywany jest innaczej filtrem cząstek stałych, znajdujący się w układzie wydechowym pełni przede wszystkim rolę oczyszczającą spaliny z pośród znajdujących się w nich cząstek popiołu i sadzy. Co jest dość charakterystyczne dla wspomnianej części samochodowej to fakt, że jej wymienienie będzie dość kosztowne, zatem musimy o nią dbać i wykonywać bieżące naprawy. Dzięki takiemu postępowaniu nie trzeba będzie wydawać większej ilości gotówki na całkiem nową część.

W jaki sposób będzie wyglądała naprawa filtra cząstek stałych? Czy możliwe będzie wykonanie tejże czynności zupełnie samodzielnie, czy lepiej będzie zlecić to zadanie firmie, która ma rozpoznanie w takiego typu częściach samochodowych? Druga opcja jest dużo bezpieczniejsza, a dzięki temu zaoszczędzimy – regeneracja dpf przez doświadczonych pracowników serwisu z pewnością będzie skuteczna.

Jak wygląda dokładnie regeneracja dpf?

Trzeba brać pod uwagę, iż regeneracja dpf powinna być wykonana zawsze wtedy, jest on tak bardzo zanieczyszczony, że przez te zanieczyszczenia auto zwalnia, zaś silnik traci na mocy i włącza się tryb awaryjny. To jest idealny czas, w którym konieczne będzie wybranie się do serwisu, aby ten mógł go zregenerować. Musimy mieć na uwadze to, iż usunięcie filtra cząstek stałych jest nielegalne, zaś nowy to spory koszt, zatem oszczędności poczyniony wyłącznie wtedy, gdy będziemy regularnie dbali o własny sprzęt.

Aby wykonać regenerację filtra DPF, trzeba posiadać odpowiedni sprzęt. Jednym z nich jest FCM. To maszyna, którą produkuje się we Włoszech. To dzięki niej proces regeneracji może odbywać się bardzo szybko i sprawnie. Pamiętajmy więc, aby wybierać tylko serwisy, które posiadają wyżej wymieniony sprzęt, dzięki czemu będziemy zadowoleni z efektów, które uzyskamy. Jednym z pośród liderów branży zajmującej się regenerowaniem filtrów cząstek stałych jest przedsiębiorstwo Turbokrymar.pl, z którego usług warto z pewnością skorzystać.

Jakie plusy ma w pełni sprawny filtr DPF?

Jest kilka istotnych rzeczy, które można uzyskać dzięki zregenerowaniu filtra DPF. A jakie to są tak dokładnie rzeczy? Po pierwsze jazda naszym pojazdem stanie się dużo bardziej przyjemna, ponieważ silnik na nowo będzie funkcjonował na właściwych obrotach, wróci również jego pełna moc. Znaczy to, że będziemy mogli podróżować samochodem dokładnie w taki sposób, jak tego pragniemy, nie denerwując się przy okazji o to, że nasz pojazd dużo wolniej reaguje. Kolejnym dużym plusem jest z pewnością ekologiczność. Gdy filtr DPF zostanie właściwie zregenerowany, to będzie na nowo wyłapywał cząstki sadzy, jak i popiołu pochodzących ze spalin samochodowych. Dzięki takiej opcji środowisko naturalne będzie mniej zanieczyszczone.

Ostatnim, ale tak samo istotnym elementem, który zmieni się po zregenerowaniu filtra DPF, jest z pewnością ekonomia. Silnik będzie odpowiednio pracował, spadnie więc zużycie paliwa, a dzięki temu nie będziemy zmuszeni do częstego tankowania i nie będziemy musieli zużywać aż tak sporo tegoż surowca, który nie jest przecież najtańszy.

Zregenerowanie filtra DPF, który umiejscowiony jest w układzie wydechowym, jest bardzo istotne. Dzięki temu można nie tylko zaoszczędzić fundusze, ale przy okazji przestać denerwować się tym, jak wolno będzie reagować nasz pojazd. Zadbamy również o środowisko naturalne. Dlatego warto inwestować w tego rodzaju regenerację, którą wykona profesjonalny serwis. Podczas poszukiwań odpowiedniej firmy, warto zapoznać się z opiniami poprzednich klientów.

Dodaj komentarz