O mnie

O mnie

Witajcie, czas na kilka słów o mnie

Mam na imię Robert i jestem mężczyzną, którego pasją są motocykle. Do tej pory pracowałem na etacie, za biurkiem. Postanowiłem to zmienić. I znów wylądowałem za biurkiem – jednakże biurko w moim domu o wiele bardziej mi się podoba. Dlaczego zająłem się blogowaniem? Lubię pisać i dzielić się swoimi przemyśleniami. Do tej pory moimi odbiorcami byli rodzina i znajomi. Cały czas prowadzimy dyskusje – od tematów błahych po poważne. Pomyślałem jednak, że pora zacząć udostępniać te swoje przemyślenia większemu gronu osób.

Blog finansowy

Dlaczego tematyka finansów? Odkąd pamiętam zawsze wszystko analizowałem, liczyłem i nie dawałem się poddać chwili, jeśli chodzi o wydawanie pieniędzy, stąd mój pomysł na blog finansowy. Moje hobby – motocykle jest kosztowne, ale nigdy nie pozwoliłem sobie na zbytki. Jednakże nie utożsamiam się z typem osoby skąpej. Raczej racjonalnie wydającej pieniądze. Nie zaniedbuje najbliższych, nie obliczam się, co do złotówki ale też nie piszczę z radości na widok przeceny – 70 procent.

Racjonalne oszczędzanie

Wychodzę z założenia, że należy oszczędzać, bo nigdy nie wiadomo co nam się w życiu przytrafi. Nie jestem pesymistą. Jestem finansowym realistą, który woli mieć odłożone przysłowiowe „parę groszy”. Od kilku lat coraz bardziej wkręcam się w tematykę finansów. Śledzę nowinki bankowe, sytuację finansową w kraju i tą na świecie. Notowania giełdowe i informacje biznesowe to mój chleb powszedni. Lubię ten temat. Na moim blogu postanowiłem zostać swoistym recenzentem. Chce wyrażać opinie zarówno na temat bieżącej sytuacji finansowej i większych wydarzeniach biznesowych, ale też opisywać dla moich czytelników konta, lokaty i inne finansowe produkty oferowane przez rzeszę banków w Polsce. Wraz z postępem technologii serwisy bankowe i aplikacje mobilne unowocześniają się – chętnie wprowadzę Was w ich świat.

Notuj wydatki i małymi krokami wprowadzaj oszczędności

Na co dzień starannie zapisuję wszystkie wydatki i staram się, co miesiąc odłożyć jakąś sumę pieniędzy. By je mnożyć korzystam z kont oszczędnościowych i lokuje środki na lokacie. Nie nastawiam się jednak na ogromny zysk. Stosuje się do metody małych kroków; powoli ale do przodu. Na blogu nie zabraknie zapewne moich porad w dziedzinie oszczędzania. Chętnie też podyskutuje z czytelnikami w komentarzach. Nie będę udawał nieomylnego ani najmądrzejszego. Krytyka jest nieodłącznym elementem. Potrafię ją przyjąć. Apeluje jednak o zachowanie kultury i netetykiety w komentowaniu. Postaram się odpowiedzieć na każde pytanie i rozwiać każdą wątpliwość. Zachęcam do częstych odwiedzin i subskrypcji na e- mail. Poznaj ze mną świat finansów i zacznij zmieniać swój budżet na lepsze.

Pozdrawiam i zapraszam do czytania oraz komentowania bloga!