obniżenie kosztów paliwa samochodu

Jak zaoszczędzić na paliwie – 7 sposobów

Jeżeli porównamy ceny paliw w Europie i Stanach Zjednoczonych to okaże się ze po przeliczeniu galonów na litry płacimy o wiele więcej niż np. mieszkańcy USA. Do tego nasze zarobki są kilkukrotnie niższe, jeżeli przeliczymy dolary na złotówki. Naturalne jest wiec to ze większość kierowców szuka sposobów na to jak zaoszczędzić na paliwie. Sposobów jest bardzo dużo, są w pełni legalne i dość łatwe do wprowadzenia w życie. Poruszyłem ten temat, ponieważ wiem że na blogu poświęconym finansom jest to problem wart poruszenia i publikowanych merytorycznych treści skorzystają chętnie moi czytelnicy.

Tańsza jazda samochodem

gotówka oszczędności

sxc.com

Oszczędzanie na spalanym paliwie nie oznacza wcale ze musisz kupować paliwo gorszej jakości. Opisze poniżej rożne sposoby na tańsza jazdę samochodem. Cześć z nich jest Ci dobrze znana, ale myślę tez ze znajdziesz tutaj metody, o których istnieniu wcześniej nie wiedziałeś/-aś. Z łatwością wprowadzisz je w życie i rozpoczniesz proces regularnego oszczędzania środków.

Sposoby na oszczędzanie paliwa

Poniżej znajdziesz listę czynności porad, które zostały przeze mnie pogrupowane według subiektywnych kryteriów. Namawiam Cię do wdrożenia wszystkich albo przynajmniej części porad i podzielenia się opinia w komentarzu na ich temat.

  • Regularnie kontroluj ciśnienie w oponach. Zbyt niskie ciśnienie od zalecanego przez producenta dla danego rodzaju ogumienia oznacza większe spalanie. Ponieważ mocniej uginająca się opona generuje wyższe opory toczenia na drodze.
  • Wybieraj opony możliwe jak najwęższe, ponieważ ich opory toczenia są o wiele niższe niż szerokich.
  • Używając felg stalowych zamiast aluminiowych oszczędzasz paliwo. Felgi aluminiowe są cięższe od stalowych w tym samym rozmiarze, ponieważ aluminium jest słabszym materiałem i producent musiał zastosować więcej materiału, aby uzyskać zbliżoną wytrzymałość.
  • Używaj rozsądnie pedału hamulca. Staraj się hamować silnikiem, ponieważ sterownik odcina wtedy paliwo i spalanie jest zerowe.
  • Możliwie szybko wrzucaj wyższy bieg i staraj się jeździć na najwyższym dopuszczalnym biegu przy danej prędkości. Tak aby utrzymać możliwie niską prędkość obrotową silnika (spalisz mniej).
  • Nie przeciążaj samochodu niepotrzebnymi rzeczami. Sprawdź czy nie wozisz ze sobą i w bagażniku niepotrzebnych przedmiotów, które dociążają samochód.
  • Jeżeli jeździsz dużo i masz silnik benzynowy policz czy opłaca Ci się przerobienie go na zasilanie LPG. Wiele starszych silników bez problemu poradzi sobie z instalacją gazową, zaś niektóre współczesne (mnie trwałe jednostki) będą generować na LPG niepotrzebne, dodatkowe koszty.

Nie daj się zwariować

obniżenie kosztów paliwa samochodu

pixabay.com

Oczywiście warto stosować zasady „eko-jazdy” czyli tzw. eco-driving. Jednak nie popadaj w przy tym w paranoję i nie daj się zwariować. Wszelkie magnetyzery, ulepszacie paliwa i cudowne środki mające zmniejszyć spalanie to 99% przypadków strata pieniędzy i naciąganie klientów. Kieruj się zdrowym rozsądkiem, oszczędzając na paliwie i stosuj sprawdzone metody.

Jak zaoszczędzić na paliwie – 7 sposobów
  • 4.50 / 5 5
2 votes, 4.50 avg. rating (91% score)

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

avatar