Wasze pytania i odpowiedzi banku BPH

Dostałem od Was dość dużo pytań na temat oferty Banku BPH. Większość dotyczyła konta osobistego, dostępnego dla klientów indywidualnych. Czyli popularnie nazywanego Rachunkiem Oszczędnościowo Rozliczeniowym (ROR). Zebrałem wszystkie pytania i wysłałem drogą e-mailową do banku. Otrzymane odpowiedzi zdecydowałem się opublikować w tym wpisie. Po to, aby służyły nie tylko pojedynczym osobą, lecz wszystkim Czytelnikom bloga Kontomiar.pl Pytania dotyczyły bardzo różnych dziedzin działalności tego banku, ale konsolidowały się wokół rachunku osobistego Lubię to!

Pytania dotyczące banku i konta

Wasze pytania dotyczyły opisywanego już przeze mnie na blogu Konta Lubię to w Banku BPH. Pogrupowałem je w schemat pytanie – odpowiedź tak, aby tworzyły logiczną całość i miały czytelną formę. Zapraszam, więc do lektury, która pozwoli Ci poznać wady i zalety rachunku przed jego otwarciem. Dodam tylko, że obecnie konto w banku BPH możesz otworzyć bezpłatnie przez kuriera albo w oddziale. Nie ma możliwości założenia konta przelewem weryfikacyjnym a innego rachunku bankowego.

1. Jaki jest koszt wpłat gotówki na konto lubię to w oddziale? W TOiP są podane tylko wpłaty na konto firmowe.
Wpłata gotówki w kasach w Oddziałach Banku na rachunki Klientów Indywidualnych prowadzone w Banku BPH bez prowizji.

2. Wypłaty gotówki w kasie sklepu Cash Back kartą są darmowe?
Bank nie pobiera prowizji w ramach usługi CashBack.

3. Ile kosztuje wypłata gotówki w kasie Poczty Polskiej?
Bank BPH nie pobiera prowizji za wypłatę środków w kasie Poczty Polskiej.

4. Czy można wpłacać środki we wpłatomatach i jeżeli tak jaki jest koszt?
Wpłat na rachunek Lubię To! Konto można dokonywać za pośrednictwem wpłatomatów sieci Euronet. Opłaty naliczane przez Euronet wynoszą:

  • 0,4 % kwoty wpłaty gotówkowej – tryb standardowy
  • 0,4 % kwoty wpłaty gotówkowej plus 5 złotych – tryb ekspresowy

5. Czy można wyłączyć transakcje zbliżeniowe dla karty? Jeżeli tak to w jaki sposób?
Na życzenie Klienta istnieje możliwość zablokowania płatności zbliżeniowych drogą telefoniczną bądź w oddziale banku.

6. Podczas wizyty kuriera potrzebne będą kserokopii dwóch dokumentów potwierdzających tożsamość? Czy pierwszym dokumentem może być paszport?
W procesie korespondencyjnym niezbędne jest przedstawienie kserokopii dowodu osobistego lub paszportu oraz np.: oryginalnego rachunku za media lub innego dokumentu z Pana danymi osobowymi i adresem zameldowania. Rachunek nie musi być opłacony, ale musi być wystawiony w ciągu trzech ostatnich miesięcy. Podczas wypełniania wniosku należy wskazać dokument, którym będzie posługiwał się Pan w trakcie wizyty kuriera oraz wpisać jego numer i serię do wniosku. Dokumenty należy odebrać osobiście za okazaniem dowodu osobistego lub paszportu, zgodnie z dokonanym wyborem.

7. Czy osoba poniżej 18 roku życia może otworzyć konto Lubię to, jeżeli ukończyła 13 lat? Może to zrobić za zgodą rodzica przez kuriera?
Osoba, która ukończyła 13 lat nie może założyć rachunku Lubię To! Konto. W swojej ofercie Bank posiada Cool Konto, które jest przeznaczone głównie dla Klientów poniżej 18 roku życia.

8. Czy konto można otworzyć z zagranicy i bank wyśle pocztą dokumenty za zagraniczny adres korespondencyjny?
Wysyłka dokumentów jest możliwa tylko na terenie Polski. Dla Klientów Banku BPH istnieje również możliwość założenia rachunku osobistego poprzez system bankowości internetowej Sez@m. Konto można założyć w prosty sposób, wybierając typ rachunku, zapoznając się z dokumentami i podpisując umowę SMS-em.

9 Czy można otworzyć konto wspólne?
Konto można założyć jako rachunek wspólny. W przypadku wnioskowania o konto drogą korespondencyjną należy wypełnić formularz na stronie internetowej Banku BPH. Opcja dodania Współposiadacza rachunku pojawi się na czwartej zakładce „Informacje dodatkowe” formularza.

Dodaj komentarz