Bank SMART – Wasze pytania o rachunek

Postanowiłem kontynuować cykl, który na blogu zyskał dość dużą popularność, czyli pytań i odpowiedzi na temat kont bankowych. Dostaję mailowo dużo pytań na temat różnych banków i ich ofert. Dziś postanowiłem opublikować pytania dotyczące Banku SMART i odpowiedzi, które uzyskałem od pracowników infolinii. Mam nadzieję, że okażą się pomocne i zaoszczędzą Twój czas, który poświęciłbyś/abyś na samodzielne wyszukiwanie.

Pytania i odpowiedzi dotyczące Banku SMART

 • Wczoraj podpisałem umowę, którą dostarczył mi kurier. W jakim czasie powinienem otrzymać kartę debetową? W Allegro Bank SMART nie widnieje na liście banków do szybkich wpłat. Czy istnieje możliwość dokonania szybkiej wpłaty z Banku Smart? Jeśli tak, to w jaki sposób tego dokonać, a jeśli nie to kiedy można się jej spodziewać?

Witam, karta przyjdzie w ciągu kilku dni roboczych. Maksymalnie bank daje na to 14 dni. Według infolinii banku trwają prace nad dodaniem Banku Smart do szybkich płatności Allegro. Obecnie można płacić na Allegro bez prowizji używając opcji zapłać kartą albo wykonać darmowy przelew online z konta. Więc opinie o tym rachunku są najczęściej pozytywne.

 • Witam. Chciałbym się dowiedzieć gdybym chciał wypłacić większą sumę pieniędzy z konta to w jaki sposób mógłbym ją wypłacić i czy są przy tym jakieś dodatkowe opłaty.

Nie ma dodatkowych opłat. Maksymalny dzienny limit wypłat gotówki z bankomatów kartą dla Smart konta w PLN to 10 000zł.

 • Czy po założeniu konta jest możliwość zmiany limitu dziennego?

Limit dzienny jest stały.

 • Jak (skoro nie ma placówek) dokonać wpłaty na nasze konto?

Według konsultantów Bank SMART prowadzi rozmowy z operatorami największych sieci wpłatomatów w Polsce. Można korzystać jak dotychczas z wpłat gotówki na poczcie i w oddziałach innych banków.

 • Mam Pytanie odnośnie bezpieczeństwa tj; Wszystkie banki mają na początku zielone zabezpieczenie w linku a Smart nie. Trochę się boję podać dane ponieważ teraz z hakerami wiadomo jak jest. Więc czy obawa o swoje dane jest uzasadniona?

Nie wiem, z jakiej strony korzystałeś, strona logowania Banku SMART ma zieloną kłódkę z certyfikatem i prywatnym szyfrowanym połączeniem https. Zwykłe strony informacyjne banków (mbank.pl, banksmart.pl) nie potrzebują tego zabezpieczenia. Strona z wnioskiem o konto także posiada zabezpieczenie HTTPS.

 • Cytat: „Bank SMART będzie w stanie zweryfikować Twoją tożsamość i otworzyć konto bez podpisywania papierowej umowy” Zastanawiam się nad zmianą banku. Chętnie wybrałbym tą łatwiejszą drogę autoryzacji poprzez przelew, ale zastanawia mnie jaki dokument będzie dla mnie potwierdzeniem otwarcia tego rachunku jeżeli zlikwiduję poprzednie konto w innym banku?

Potwierdzenie otwarcia konta przyjdzie na podany w Banku SMART adres mailowy wraz z umową ramową o prowadzenie konta w załączniku.

 • Witam, Jak wygląda proces zamknięcia konta (rozwiązania umowy).

Witam, zamknięcie jest darmowe.
1. Przelanie środków na inne konto albo wypłata w bankomacie.
2. Wypełnienie wniosku o zamknięcie konta np. wzór: banksmart.pl/download/forms/wniosek-o-zamkniecie-rachunku.pdf
3. Wysłanie wniosku na adres: Bank SMART ul. Solec 38 00-394 Warszawa

 • Planuje otworzyć konto myślicie, że to dobry pomysł na jedyne konto dla studenta? PS trochę się martwię, że nie ma stacjonarnych oddziałów.

To praktycznie jedyny bank (oprócz VW Banku) który nie pobiera opłaty za kartę bez dodatkowych warunków. W dobie Internetu i załatwiania spraw bankowych online, oddziałów praktycznie nie posiadają także T-Mobile Usługi Bankowe, VW Bank, Orane Finance itd.

 • Czy z konta można korzystać także w laptopie? Czy muszę instalować aplikację mobilną?

Tak możesz korzystać w konta także w komputerze stacjonarnym, laptopie, tablecie, telefonie. Instalacja aplikacji mobilnej nie jest konieczna do prawidłowego funkcjonowania systemu Banku SMART.

 • Ile kosztuje dokonanie wpłaty na konto za pośrednictwem banku lub poczty? Czy to musi być jakiś konkretny bank?

Wpłata bezgotówkowa przelewem zwykle 0zł. Wpłata gotówki – stawka zależna od Poczty albo banku, w którym dokonujesz wpłaty. Może być to dowolny bank.

 • Mam pytanie czy jest limit przelewów zew. które są darmowe?

Nie ma limitów przelewów. Przelewy krajowe w PLN oraz zagraniczne SEPA są bezpłatne.

Dodaj komentarz